Odağımız ışığın kullanıldığı her tip sistemdir. Odağımızdan şaşmadan müşterilerimize beş konu başlığı altında hizmet veriyoruz. Kullandığımız yöntem, optik bir sistemin ihtiyaçlarının belirlenmesinden, son ürünün başarım testlerini tamamlamasına kadar geçen sürecin detaylı biçimde ele alınmasıdır. Bu süreçler optik, optomekanik ve optoelektronik tasarımların yapılması, üretim danışmanlığı, bütünleme ve hizalama, son olarak test sistemlerinin tasarlanması ve testlerin gerçekleştirilmesidir.

SAVUNMA &
GÜVENLİK

Ekibimizin geçmiş tecrübelerinin sektör lideri savunma sanayi firmalarından kaynaklanmasının yanı sıra hali hazırda bu firmalara mühendislik hizmeti vermeye devam ediyoruz. REKROM Optoelektronik savunma sanayi için çalışmanın gerektirdiği yüksek kalite standartlarını ve askeri şart ve standartları özümsemiş bir firmadır.

- Mühimmat Sisteleri
- Uyarı ve Görüş Sistemleri

OTONOM
SİSTEMLER

Otonom sistemlerin önemi ve kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Yapay zekâ aracılığı ile kullanılan otonom cihazların en önemli ihtiyacı ise üstün görüş yeteneğidir. REKROM Optoelektronik olarak temel amacımız bu son derece önemli ihtiyacı, geliştirdiğimiz kamera ve LIDAR sistemleri ile karşılamaktır.

- Drone
- UAV
- Robotlar
- Otomotiv
- Navigasyon Sistemleri

MEDİKAL

Ekibimiz medikal sektöründe uzak, orta ve yakın mesafede gözlüksüz net görmeyi sağlayan üç odaklı göz içi mercek (IOL), ameliyathane ışığı, cerrahi ve dişçi aydınlatmaları, endoskopik kamera sistemleri gibi son derece özel optik ürünleri tasarlama tecrübesine sahiptir.

- Trifocal IOL
- Ameliyathane Işığı
- Cerrahi Lamba
- Endoskopik Kamera Sistemleri

AYDINLATMA

Sektöründe ihtiyaç duyulan özel tasarım mercekler, yansıtıcılar, araç farları, ışıklı panolar, sokak lambaları, platform içi aydınlatmalar, gösterge panelleri, aydınlatma konusundaki hizmetlerimizden bazılarıdır.

- LCD/LED Panel
- Açık/Kapalı Alan Armatür

ÖZEL OPTİK
ÇÖZÜMLER

Optik bir sistem tasarımı, görülmek/algılanmak istenen hedefe ve menzile göre, radyometrik analizlerin yapılması sonucunda odak uzaklığı, dalgaboyu, f/#, gibi kritik parametrelerin belirlemesi ile başlar. Sistemde kullanılacak optik elemanların belirlenmesi, tasarım parametrelerinin belirlenmesi kadar kritiktir. Probleme bağlı olarak tasarımda basit küresel mercek, prizma ve aynalar yanı sıra kompleks bileşenler (asferik, kırınımlı, heryönlü, lentiküler, serbest şekilli, mercek dizisi, parabolik ayna, paralaks, dönü önleme prizması, vb.) kullanılabilir.

- Özel Optik Tasarım
- Aşırı UV – Uzak IR Tasarım Kabiliyeti
- Hiperspektral ve Çok Bantlı Sistem Tasarımı
- Sabit Odaklı ve Zumlu Sistemler
- Aktif – Pasif Atermalizasyon
- Detaylı Tolerans Analizi
- Hayalet İmaj ve Saçılma Analizi
-Açık Kapalı Lan ve Kabin İçi Aydınlatma Tasarımı